Tag : araştırma

Antarktika, Güney Yarımküre’nin en güneyinde bulunan ve Güney Kutbu’nu içeren kıta. Afrika ve Okyanusya’nın güneyinde olan ve içinde ülke bulunmayan tek kıta. Dünyanın en kurak yeridir, kıtanın bazı yerlerine 2 milyon sene yağmur yağmamıştır. Alan – 14.000.000 (Buz örtülü: 13.720.000, Buz örtüsüz: 280.000) km² ([1] 5.400.000 sq mi) Nüfus – Kalıcı nüfus: 0 (2014) Geçici ..

Read more

Emperyalizmi, Kapitalizmi diğer adlarıyla sömürü sistemini bizlere anlatan bir adam düşünün.Bu videoda,  Barış Özcan bizlere gözümüzü açmamız gereken bir çok bilgi veriyor.Daha önce hiç duymadığınız gerçekleri dile getiriyor. Ekonomik olarak olsun veya farklı bir dalda olsun, Bugün niye bu halde olduğumuzu anlamak için videoyu izlemeniz yeterlidir. Farklı Alternatif Kaynak: Videoyu izledikten sonra hayata bakış açınız ..

Read more

Mollafenari, Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı bir mahalledir.Tarihi çok eskiye dayanmaktadır.Köy olarak bilinen mollafenari bölgesi,Mahalle ünvanını kazanmış olup, 2015 yılında mahalle olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Kocaeli il merkezine 60 km, Gebze ilçesine 14 km uzaklıktadır. Tarihçe Mollafenari Köyü’nün tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Köyün ilk kuruluşu Mollafenari ile Pelitli köyü arasında bulunan Türkmendere mevkiidir. Buraya yerleşen ..

Read more