Tag : mollafenari wiki

Molla Fenari Osmanlı Devletinin ilk şeyhülislâmı ve büyük velî. İsmi Muhammed olup, babasınınki Hamza’dır. Nisbeleri Rûmî ve Fenârî, lakabı Şemsüddîn’dir. 1350 (H.751) senesinde Fener köyünde doğdu. Bu köyde doğması veya babasının fenercilik sanatıyla meşgûliyetinden dolayı “Fenârî” nisbetiyle meşhur oldu. Babası Muhammed Hamza, zamânının büyük velîlerindendi. Molla Fenârî küçük yaşta babasından tasavvuf yolunu öğrenmeye başladı. Mevlânâ ..

Read more

Bursa’nın eski mahallelerinden biridir Pınarbaşı ve Maksem ile Uludağ arasında idi. Mahalleye adına veren mescidi, 1434 yılında yaşamını yitirmiş olan ünlü Türk bilgini Molla Fenari yaptırmıştır. 1924 yılında, hemen yanında Şeyhfenari olarak anılan bir başka mahalle bulunmaktadır. Bu tarihteki belgede Mollafenari, Monlafenari olarak geçmektedir. Ortasından Derman/Kızılcabayır Caddesi, güneyinde ise Kestanelik Caddesi geçer. Güney ve batıdan ..

Read more

Emperyalizmi, Kapitalizmi diğer adlarıyla sömürü sistemini bizlere anlatan bir adam düşünün.Bu videoda,  Barış Özcan bizlere gözümüzü açmamız gereken bir çok bilgi veriyor.Daha önce hiç duymadığınız gerçekleri dile getiriyor. Ekonomik olarak olsun veya farklı bir dalda olsun, Bugün niye bu halde olduğumuzu anlamak için videoyu izlemeniz yeterlidir. Farklı Alternatif Kaynak: Videoyu izledikten sonra hayata bakış açınız ..

Read more

R10 Türkiye’nin en eski webmaster yardım forumlarından birisidir.Uzun yıllardır kesintisiz hizmet sağlayan büyük bir webmaster topluluğunu barındıran bir web sitesidir. Eğer kendinizi yardıma ihtiyaçlı bir halde hissediyorsanız eminim R10 ‘a uğramanız sizin için faydalı olacaktır. R10 hakkındaki görüşlerinizi konu altında yazab..

Read more

Emma testi, tüp bebek tedavisinde özellikle tekrarlayan düşükler yaşayan hastalar için son derece önemli bir testtir. Dünyanın önde gelen tüp bebek merkezlerinde kullanılmaya başlanan Emma testi Türkiye’de dünya ile eşzamanlı olarak Bahçeci merkezlerinde uygulanmaya başladı. Özellikle sağlıklı bir embriyo elde edilmiş olmasına karşın, embriyonun rahme tutulması ile ilgili sorun yaşanan vakalarda EMMA testi uygulanması halinde ..

Read more